تیم ابومسلم به عنوان سمبل فوتبال خراسان طی سال‌های گذشته با مدیریتی که داشته باعث شد با حاشیه‌های زیادی روبه‌رو شود تا به حدی که از گردونه رقابت‌های فوتبال کشور عقب بماند. در پی حضور 3 ساله ابومسلم در لیگ دسته یک و مشکلات مالکیتی آن، مدیران استانی به این فکر افتادند که مدل جدید مالکیتی را برای این تیم ارائه کنند که این موضوع نیز در اواخر پایانی سال گذشته مطرح شد و در سال جدید نیز مسیر خود را ادامه داد. بر این اساس سرمربی جدید معرفی شد و تمرینات تیم نیز با بازیکنان فصل گذشته استارت خورد. بازیکنان این روز‌ها تمرینات و تست‌های پزشکی و بدنی را در 2 نوبت صبح و بعدازظهر دنبال می‌کنند اما مسئله‌ای که در این میان وجود دارد بحث اجرایی شدن مدل جدید مالکیت این تیم است که خیلی‌ها دل‌نگران سرنوشت آن می‌باشند؛ حتی عصر یک‌شنبه گذشته که مدیران تیم ابومسلم برای اولین‌بار از تمرینات تیم بازدید داشتند نیز از سوی بازیکنان بحث مالکیت ابومسلم به عنوان یکی از دغدغه‌هایشان مطرح شد..
برخی از بازیکنان فصل گذشته ابومسلم از بدهی‌های گذشته خود سخن به میان آوردند و عنوان کردند که این مسئله یکی از دغدغه‌های اصلی ما است و حتی هنوز قرارداد و مبلغ فصل جدید نیز برای ما مشخص نیست؛ به هر حال این مسئله می‌تواند برای تیم خیلی مهم باشد؛ چراکه این نوع مشکلات قطعا بر بازی بازیکنان تاثیر‌گذار خواهد بود. 

سال گذشته نیز وقتی که بحث مالکیت و پرداخت نشدن بدهی‌ها به میان می‌آمد باعث می‌شدکه تیم نتایج خوبی را کسب نکند که همین مسئله نیز در همین ابتدای کار برای فصل جدید نیز مطرح شده و مدیران باید قبل از این‌که تیم به حاشیه کشیده شود لااقل این مسئله را حل‌وفصل کنند. در حال حاضر با توجه به انتقال تیم ابومسلم به مسلم رضوی مالک اصلی این تیم به نوعی شخص وفایی می‌باشد که اگر احیانا فعالان اقتصادی هم ورود پیدا نکنند ایشان باید پاسخ‌گوی مشکلات و مسائل مطرح شده باشد؛ چه بسا بهتر است که از همین ابتدای کار علاوه بر این‌که پیگیر مدل جدید مالکیتی است، بیشتر در تمرینات تیم حضور پیدا کند تا بازیکنان با اطمینان خاطر پا به میدان بگذارند.

 تاکنون شاید مدیران باشگاه مالک نبودن تیم را بهانه‌ای برای هزینه نکردن می‌دانستند اما حالا که تیم ابومسلم تحت پوشش مسلم رضوی قرار گرفته و به نوعی مالک تیم به حساب می‌آید باید براساس گفته خودشان بدهی‌های فوتبالی را تقبل کنند و در صحبت‌های خود بحث مدل جدید مالکیتی را بهانه نکنند. البته این موضوع را نیز باید اضافه کرد که نام و برند ابومسلم خیلی بزرگ است و شان آن این است که مدیران، کادر فنی و بازیکنان سعی کنند به اندازه بزرگی این تیم سعی و تلاش کنند. این مسئله خیلی مهمی است و به راحتی نباید از آن عبور کرد.

روز یک‌شنبه گذشته مدیران سابق باشگاه ابومسلم به همراه رئیس هیئت مدیره بر سر تمرینات تیم حضور یافتند و از نزدیک با بازیکنان و کادر فنی صحبت کردند اما مسئله مهم‌تر این است که هواداران این تیم که در همه حال پشتیبان و یار همیشگی ابومسلم بودند به نشانه اعتراض از عملکرد مدیران، استقبال سردی از آنان داشتند و معتقد بودند که دیگر نباید آن‌ها در راس این تیم حضور داشته باشند؛ به هر حال مسئله مدل جدید مالکیت ابومسلم پیچیده است؛ هرچند جای خوشحالی دارد که قدم خوبی برداشته شد و به گفته مدیران استانی و باشگاه اتفاق بزرگی است که اگر محقق شود بزرگ‌ترین الگو برای کشور می‌تواند باشد. 

اما در این میان اطمینان خاطر داشتن از اجرایی شدن آن، بحث مهم جامعه فوتبال است که رئیس هیئت مدیره باشگاه مسلم رضوی با اطمینان کامل می‌گوید: «همه علاقه‌مندان و مردم شهر مشهد مطمئن باشند که این مدل جدید اتفاق می‌افتد.» وفایی همچنین درباره مطالبات فصل گذشته بازیکنان هم می‌افزاید: «یکی از مباحث مهم ما این است که مطالبات فصل گذشته را تسویه کنیم.»

 اما فاضل، رئیس هیئت عامل فصل گذشته ابومسلم که در مدل جدید مالکیت هنوز مشخص نیست که چه سمتی خواهد داشت درباره بدهی‌های فصل گذشته می‌گوید: «یک‌سری از بازیکنان دغدغه مطالبات فصل گذشته را دارند که به‌جا هم هست و بر اساس قولی که هیئت مدیره داده سعی می‌کنیم طی 10 روز آینده بدهی‌های این دسته از بازیکنان را پرداخت کنیم.»

خراسان ورزشی - مورخ سه‌شنبه 1392/04/18
علی ترابی