عضو هیئت مدیره شرکت مسلم خراسان رضوی: سهامداران موافق باشند ابومسلم امتیاز یک تیم لیگ برتری را می‌خرد. عضو هیئت مدیره شرکت مسلم خراسان رضوی گفت: با توجه به شرایط مالی برخی تیم ها امکان خرید امتیاز آنها وجود دارد. اسماعیل وفایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مشهد، در خصوص وضعیت مالکیت ابومسلم اظهار داشت: در حال حاضر مالکیت تیم ابومسلم مشهد از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان و هیئت فوتبال، به شرکت مسلم واگذار شده است و این شرکت الگوی جدیدی از مدیریت فوتبال در کشور را ارایه خواهد داد. وی با اشاره به عدم صعود ابومسلم به لیگ برتر در 3 سال اخیر افزود: متاسفانه در این سال‌ها ما همواره با مسائل و مشکلات مالکیتی همراه بودیم و در عین آنکه تیم را مدیریت می کردیم اما هیچ سندی دال بر مالکیت در اختیار نداشتیم. هدف اصلی ما در ابتدای فصل صعود به لیگ برتر بود، اما متاسفانه یک‌سری حواشی، ما را از این مسیر دور کرد....

وفایی با اشاره به توزیع سهام ابومسلم خاطرنشان کرد: شرکت مسلم یک مؤسسه خصوصی است که در سال 89، توسط بنده و چند نفر دیگر به ثبت رسید و بحث واگذاری سهام آن، فارغ از سهام‌های دولتی است؛ اما تمام مجاری قانونی آن برای واگذاری سهام، طی خواهد شد و مؤثران اقتصادی استان هم، اعلام آمادگی کردند تا سهام خُرد بگیرند تا این تیم، راه خود را به درستی طی کند.

موسس موسسه مسلم خراسان رضوی تاکید کرد: چگونگی ارائه واگذاری سهام ابومسلم را 10 روز دیگر تشریح خواهیم کرد که قرار است50 درصد سهام باشگاه ابومسلم به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی، 20 درصد سهام در اختیار شرکت مسلم خراسان رضوی و 30 درصد به مردم و علاقه مندان واگذار شود.

وی همچنین در خصوص احتمال خرید تیم لیگ برتری برای مشهد در فصل آینده یادآور شد: در مدل جدید مالکیتی ابومسلم، پتانسیل بسیار زیادی از لحاظ مالی وجود دارد که این امکان را به ما می‌دهد که بتوانیم تیم لیگ برتری هم داشته باشیم، کما اینکه با توجه به شرایط مالی برخی از تیم‌های حال حاضر لیگ برتر، امکان خرید امتیاز آن‌ها وجود دارد، البته همه این مسائل برمی‌گردد به این موضوع که تمامی اعضاء که سهام را می‌خرند، نظر موافق داشته باشند و هیئت مدیره نیز آن را به تصویب برساند.

وفایی ادامه داد: اگر این موافقت صورت بگیرد ما هر 2 تیم را خواهیم داشت. یعنی یک تیم در لیگ دسته یک و یک تیم دیگر در لیگ برتر، در همین حین، ابومسلم که در لیگ‌یک حضور دارد تلاش خواهد کرد تا به لیگ برتر برسد.