افرادی هستند که نمی‌گذارند ابومسلم سرانجام خوشی داشته باشد. 
گره کور مالکیت ‌ابومسلم‌گشوده نشد !! ریئس هیات فوتبال خراسان رضوى: بعضی از مسائل ابومسلم را برای افکار عمومی رسانه‌ای می‌کنیم


اخیرا کارگروه فوتبال استان تمام تلاش خود را به کار گرفت تا بتواند‌ مسئله مالکیت ابومسلم را به سرانجام خوشی برساند که اقدامات خوبی نیز انجام داد‌، اما در این بین موضوعات دیگری به میان آمد که فضای آماده انتقال مالکیت را به حاشیه کشاند. شخصی که‌ زمانی مالکیت باشگاه را بر عهده داشت ‌و بدهی‌های زیادی را‌ به جا گذاشت که یکی از این بدهی‌ها وام موسسه مالی و اعتباری‌ است که در حال حاضر با سودش به مرز 12 میلیارد تومان رسیده است.‌ وی در مصاحبه‌ای اعلام کرده که این وام را مدیر‌عامل آن زمان برای شرکت ساختمانی خود گرفته، اما سوال این‌جا‌ست که در آن زمان چطور وامی بدون اجازه مالک باشگاه گرفته شده است؟ اما با این وجود همچنان مالکیت باشگاه در پیچ و خم مسائلی است که هواداران بی‌شمار تیم ریشه‌دار ابومسلم را رنج می‌دهد.
رئیس هیئت فوتبال استان که طی‌2 ماه اخیر تلاش‌های زیادی‌ برای روشن شدن مالکیت باشگاه ابومسلم انجام داده، در گفت و‌گو با خراسان با بیان این‌که در حال حاضر مسئله بدهی ابومسلم چالش اساسی را برای بحث انتقال مالکیت به وجود آورده‌، می‌گوید:...

 «وفایی 2 نامه از بنی‌اسد درباره بدهی‌ها دارد که یک از این نامه‌ها را امسال در ابتدای فصل داده‌ و در آن لیست بدهی‌ها مشخص شده ‌که در کل‌‌960 میلیون تومان است و‌200 میلیون هم متعلق به عباسی بابت روشن شدن وضعیت سند باشگاه است که در مجموع یک میلیارد و‌60 میلیون تومان می‌شود‌.»‌ عباس چمنیان ادامه می‌دهد: «بنی‌اسد شخصی است که سند را به نام عباسی زده، در نتیجه با وجود این‌2 نامه نباید این تیم بیشتر از این بدهی داشته باشد. حال فرض را بر این بگیریم که حدود‌400 میلیون هم بدهی‌های حاشیه‌ای دارد که همان یک میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام شده می‌شود. اما مسئله این‌جاست که چرا بدهی‌های دیگر قبلا نبوده و الان مطرح شده‌‌ است‌. بخشی از بدهی‌ها مربوط به وام موسسه میزان است که در جایی به غیر از باشگاه هزینه‌ و این مسئله باعث شده که مدیر‌مجموعه پدیده نیز از خرید باشگاه منصرف شود. حال باید مراجع قضایی‌، اطلاعاتی و امنیتی استان به این مسئله رسیدگی کنند که چرا یک‌سری از افراد عواطف و احساسات مردم را به بازی گرفته‌اند و آن‌ها باید نسبت به این مسئله پاسخ‌گو باشند.»

چمنیان در پاسخ به این سوال که بنی‌اسد اعلام کرده وام از موسسه میزان را قاسمی دریافت کرده و به من ربطی ندارد، می‌گوید: «قاسمی در آن زمان مالک و صاحب سند نبوده بلکه مدیر‌عامل بوده است. کسی که سند را به عباسی منتقل کرده و خودش در آن زمان مالک بوده، باید در این زمینه به افکار عمومی پاسخ‌گو باشد.» رئیس هیئت فوتبال استان در پاسخ به این سوال که چرا جلسه‌ای را با اصحاب رسانه برگزار نمی‌کنید تا حقایق برای افکار عمومی روشن شود‌، می‌افزاید: «‌ما‌ حتی جلسه‌ای تشکیل داده و از وفایی، عباسی و بنی‌اسد دعوت کردیم تا رودرروی هم این مسائل را مطرح‌ کنند که وفایی اعلام آمادگی کرد، اما متاسفانه از سوی دیگران هیچ واکنشی نداشتیم.»

چمنیان با بیان این‌که حرمت و عواطف و احساسات مردم به بازی گرفته شده‌، می‌گوید: «ما سعی کردیم در فضایی آرام این مسئله را حل کنیم اما در آینده اگر احساس کنیم که این مسئله حل نمی‌شود، مجبوریم بعضی از مسائل را رسانه‌ای کنیم تا برای افکار عمومی روشن شود و بدانند که افرادی هستند که نمی‌گذارند ابومسلم سرانجام خوشی داشته باشد.»