* بهترین هفته های دوم جام ازادگان ... صدا و سیما برنامه لیگ یک را کم دارد.

در بین برنامه های سیما جای یک برنامه ورزشی که به بازی های لیگ یک بپردازد، کم است. سال های سال است که می گوئیم و این بار تکرار می کنیم باید به لیگ یک بیشتر از لیگ برتر توجه کرد چون در این لیگ است که فوتبال جوانانمان شکل می گیرد. از سویی اگر برنامه نودی برای لیگ یک درست شود بسیاری از ناهنجاری ها کمرنگ خواهد شد و این برنامه برای لیگ یک همانند جمله «این مکان مجهز به دوربین مدار بسته است» موثر خواهد بود. در آرزوی 18 تیمی شدن لیگ یک:  و ای کاش هر چه سریعتر لیگ یک در یک گروه و با حضور 18 تیم برگزار شود. کیفیت برخی بازی ها آن قدر پائین است که برای تماشاگر حکم قرص خواب آور را دارد. برخی تیم ها هم لطف می کنند و با گذشت یکی دو هفته از بازی ها به فدراسیون فوتبال مدرک می دهند و تیم هایی هم هستند که به دلیل کمبود امکانات نمی توانند در شهر خود به میدان بروند مثل یادآوران شلمچه، نساجی و سایپا. تیم های این لیگ باید غربال شد و ای کاش کیفیت برایمان مهتر از کمیت باشد...

 

بهترین تیم: راهیان کرمانشاه (جواد زرینچه)

راهیان در حالی در خانه فولاد یزد به برتری دو بر صفر رسید که به هنگام گل اول تیم ده نفره و به هنگام  گل دوم تیم نه نفره بود! اخراج اول راهیان در دقیقه 35 و اخراج دوم در دقیقه 87 رخ داد و گل ها در دقایق 82  و 2+90 به ثمر رسید. این ها نشان می دهد آقا جواد در تزریق روحیه جنگندگی به بازیکنان تمیش موفق بوده و این رمز موفقیت در دسته اول است. تیمی که در لیگ یک توان جنگیدن نداشته باشد همواره با خطر سقوط به دسته پا ئین تر  دسته و پنجه نرم خواهد کرد.

 

بهترین بازیکن: مجتبی قربانی(شهرداری اراک)

 

شهرداری اراک هم یکی از مهمانان پیروز این هفته بود. این تیم که به دلیل دیر ملحق شدن بازیکنان به اردوی تیم هنوز به هارمونی لازم نرسیده در دومین گام در خانه تیم استقلال اهواز به برتری رسید تا نشان دهد حمید جعفری بازیکن سال های دور سایپا حلقه گمشده این تیم بود. واما زننده هر دو گل شهرداری در این بازی کسی نبود جزء مجتبی قربانی جوان و آینده دار. این مهاجم اردبیلی قد و قامت خوبی دارد و نشان داده خوب جایگیری می کند و چارچوب دروازه حریفان را خوب می شناسد.

تیم منتخب هفته اول(2-4-4)

 

                          مقداد قباخلو                  مجتبی قربانی

                         ---------------                   ---------------

                             پاس                       شهرداری اراک

 

                                           فرشاد سالاروند

                                         -----------------

                                               راهیان

 کاوه مختاری                                                                افشین دانشیان

----------------                                                                ----------------

 یادآوران شلمچه                                                               شاهین

                                        حمزه مظفری

                                      ------------------

                                           گل گهر

 

 عماد قاسمی   محمد ابراهیم خسروی   علی مومن زاده   سامان نریمان جهان

----------------          ----------------        ----------------          ----------------

   سایپا                        الوند                ایرانجوان           گسترش فولاد

 

                                   امین جهان مهر

                                   -----------------

                                  استقلال صنعتی

اتفاقات ویژه... اتفاقات ویژه

آیت الهی زودتر از کمیته انضباطی رای داد

پرونده دیدارهای برگزار نشده برق در هفته اول و دوم بازی ها به کمیته انضباطی فرستاده شده و قرار است این کمیته تکلیف این دیدارها را مشخص کند اما زودتر از کمیته انضباطی محمد هادی آیت الهی، نایب رئیس فدراسیون فوتبال رای داد و اذعان داشت: از سوی فدراسیون فوتبال دو دیدار لغو شده تیم برق شیراز، جزء بازی های عقب افتاده است و پس از رفع مشکل اداری، زمان آن متعاقبا اعلام خواهد شد! راستی اگر این گونه بود چرا پرونده این بازی ها را به کمیته انضباطی ارسال کردند؟

10 تیم بدون حتی یک امتیاز

استقلال اهواز(عادل حردانی)، داماش(مهدی پاشازاده)، اتکا(ساکت الهامی)، نساجی(اسماعیل اسماعیلی)، ملی حفاری(ناصر مطلق)، شهرداری تبریز(فراز کمالوند) و شهرداری بندرعباس(عباس سرخاب) 7 تیمی هستند که از دو بازی انجام داده حتی یک امتیاز هم دشت نکرده اند و جالب اینکه در این بین چند تیم مدعی صعود هستند! علاوه بر این ها ماشین سازی و فولاد یزد هم بدون امتیاز هستند با این تفاوت که این دو تیم یک بازی انجام دادند. برق در شرایطی بدون امتیاز است که مسابقه ای انجام نداده است.

مسابقه ای که هیچ نداشت

مسابقه ابومسلم – سنگ آهن بافق با توجه به حضور شاغلام و فیروز کریمی روی نیمکت ها باید زیبا و جذاب از آب در می آمد اما خبرنگار ما گزارش داد توپ بیشتر در میانه میدان جریان بود و هر چه شوت زدند خارج از چارچوب بود. طبیعی است که از این بازی زیاد دیدن نکند. تماشاگر به استادیوم می آید تا تهیج شود نه اینکه در گرمای تابستان از دیدن یک فوتبال کسل کننده خوابش ببرد. البته الان وارد پا ئیز شده ایم.

سیما لیگ یک را کم دارد

در بین برنامه های سیما جای یک برنامه ورزشی که به بازی های لیگ یک بپردازد، کم است. سال های سال است که می گوئیم و این بار تکرار می کنیم باید به لیگ یک بیشتر از لیگ برتر توجه کرد چون در این لیگ است که فوتبال جوانانمان شکل می گیرد. از سویی اگر برنامه نودی برای لیگ یک درست شود بسیاری از ناهنجاری ها کمرنگ خواهد شد و این برنامه برای لیگ یک همانند جمله «این مکان مجهز به دوربین مدار بسته است» موثر خواهد بود.

اگر پاشازاده به تیمش می رسید

مهدی پاشازاده، بعد از دربی 75 و نمایش ضعیف تیم ملی در بازی با لبنان به فوتبالیست های امروز تاخت و گاها عملکرد مربیان را زیر سوال برد در حالی که بهتر بود به تیمش می پرداخت! تیم او در هفته اول بازی ها نتیجه را به سنگ آهن بافق داد و در هفته دوم هم در خانه مغلوب نفت مسجد سلیمان شد. با این نتایج اکنون مخالفان مهدی می توانند به او بتازند. اصلا حرفه ای نیست مربی که راس کار است از همتای خود انتقاد کند و بهتر است این کار را کارشناسان انجام دهند...

در آرزوی 18 تیمی شدن لیگ یک

و ای کاش هر چه سریعتر لیگ یک در یک گروه و با حضور 18 تیم برگزار شود. کیفیت برخی بازی ها آن قدر پائین است که برای تماشاگر حکم قرص خواب آور را دارد. برخی تیم ها هم لطف می کنند و با گذشت یکی دو هفته از بازی ها به فدراسیون فوتبال مدرک می دهند و تیم هایی هم هستند که به دلیل کمبود امکانات نمی توانند در شهر خود به میدان بروند مثل یادآوران شلمچه، نساجی و سایپا. تیم های این لیگ باید غربال شد و ای کاش کیفیت برایمان مهتر از کمیت باشد.

مقداد 17 ثانیه...

در لیگ برتر علی سامره 30 ثانیه داشتیم و حال در لیگ یک مقداد قباخلو در ثانیه 17 بازی با شهرداری بندرعباس دروازه حریف را گشود و پیروزی 3 بر یک پاس در این دیدار را استارت زد. البته مقداد گل خود را در نیمه دوم تکرار کرد. پاس در این فصل از بازی ها با نفراتی چون قباخلو شروع خوبی داشته و طبیعتا با ادامه این روند به قهرمانی در گروه و صعود مستقیم به لیگ برتر نزدیک خواهد شد. البته  وینگو در انجام این ماموریت در آلومینیوم ناموفق بود.

شفیعی زاده، زیر تیغ!

باخت استقلال اهواز در بازی خانگی با شهرداری اراک که دومین باخت پی پا پی این تیم در فصل جاری محسوب می شود سبب شد تا طرفداران این تیم علیه علی شفیعی زاده، مالک باشگاه شعارهای تندی سر دهند. ظاهرا اهوازی ها انتظار داشتند علی شفیعی زاده پول بیشتری برای تیم هزینه می کرد و تیم را قوی تر می بست. البته نباید نیمه خالی لیوان را دید. همین که برای تیم از جیب هزینه می شود جای تقدیر دارد خصوصا اینکه راههای درآمدزایی باشگاهها در فوتبال ایران مسدود است.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

منبع: خبر ورزشی

نظرات

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

جدول نتایج زنده دیدارهای داخلی و خارجی