سرمربی تیم والیبال ابومسلم خراسان در خصوص بازی ضعیف تیم ملی ایران در مقابل ژاپن در فینال بازی‌های آسیایی گوانگجو گفت: حرفی برای گفتن در مقابل ژاپن نداشتیم. جبار قوچان‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خراسان، شرایط بد روانی بازیكنان را عامل اصلی این شكست دانست و افزود: بازی خوبی نبود و جدا از كار فنی ضعیف به لحاظ روانی شرایط خوبی نداشتیم، نمی‌توان گفت تیم اشباع شده بود زیرا قله و هدف قهرمانی و مدال طلا بود. وی ادامه داد: گاهی روز، روز ما نیست اما در این بازی تیم از لحاظ روانی شكست زیادی داشت و كاملا بی‌انگیزه بود. تیم ما یك تیم همدل متحد نبود، ایران با همین تیم در ایتالیا بازی كرده بود ولی در این بازی به هیچ عنوان تمركز نداشت....
قوچان‌نژاد تصریح کرد: تنها عاملی كه می‌تواند تیمی را كه یك قدم مانده تا كار را تمام كند به هم بریزد عامل روانی و بی انگیزگی است، بچه‌ها خسته نبودند پس این باخت عامل دیگری داشت. مردم توقع بیشتری داشتند ولی تیم والیبال ایران به راحتی بازی را به ژاپن واگذار كرد، ژاپنی‌ها حتی زمانی كه بسیار جلو بودند خیلی با انگیزه بودند و پس از خواباندن هر توپ در زمین ایران وسط زمین جمع شده و همدیگر را تشویق می‌كردند و تماشاگران را به وجود می‌آورند.

سرمربی تیم والیبال ابومسلم خراسان با انتقاد از عملكرد مربیان تیم اظهار كرد: من برای اولین بار است که از تیم ملی والیبال انتقاد می‌كنم ولی معدنی نیز به نحوی اسیر بازی شده بود، در تصاویر در زمان‌های استراحت، زمانی که دوربین از دور تصویر معدنی و مربیان دیگر را نشان می‌داد آن‌ها حرفی برای گفتن نداشتند ولی هنگامی كه دوربین نزدیك آن‌ها می‌شد با بچه‌ها صحبت‌هایی می‌كردند؛ تیم ملی مثل تیم‌های از قبل باخته بود.

وی در خصوص عملكرد مجتبی عطار، لیبرو تیم ملی نیز عنوان داشت: عطار نیز همپای بچه‌های تیم روز خیلی بدی را پشت سر گذاشت و خیلی از موقعیت‌ها را از دست داد و فقط به توپ‌های از دست رفته نگاه می‌كرد، ایران در این بازی در اندازه تیم قهرمان و فینالیست نبود زیرا ما در هیچ نقطه‌ای از زمین موفق نبودیم.