مدیركل تربیت بدنی خراسان رضوی گفت: بنی‌اسد فروش مال غیر انجام داده، چرا كه او بدون قید و شرط باشگاه را به استانداری هبه كرده است.به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، افشین داوری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نه تنها عباسی مالك باشگاه نیست كه پرونده این مالكیت خیلی پیچیده‌تر از این حرف هاست.مدیركل تربیت بدنی خراسان رضوی افزود: طبق نظر قوه قضائیه، اصلا انتقال از دولت به بخش خصوصی یعنی از ناجا به شفق غیرقانونی انجام شده و تا اینجا هم رسیده است.وی از ارسال نامه‌ای با امضای كفاشیان خبر داد و گفت: از فدراسیون نامه‌ای ارسال كرده‌اند و از ما خواسته‌اند كه خودمان مالك ابومسلم را به فدراسیون معرفی كنیم. از نظر ما هم مالك استانداری است و دقیقا با همین روال فصل قبل آقای وفایی بالای سر تیم هستتند و تیم روانه مسابقات می‌شود....
داوری ادامه داد: وقتی فدراسیون معرفی مالك را به ما سپرده، یعنی نظر استان ارجح است، نظر استان هم همین است كه تیم با مدیریت قبلی راهی میدان شود.
مدیركل تربیت بدنی استان در پایان در ارتباط با سند این تیم هم گفت: نیازی به سند نیست همان برگه هبه برای ما و فدراسیون سند است.
وی تاكید كرد: اما مالك سابق باشگاه ابومسلم هم در پاسخ به صحبت‌های داوری گفت: متاسفانه داوری اصلا بار حقوقی «فروش مال غیر» را نمی‌داند و معنی آن را نمی‌فهمد.
مصطفی بنی اسد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در مشهد اظهار داشت: شروط من برای هبه ابومسلم به استان محقق نشده و من آن را به عباسی واگذار كرده‌ام.
وی ادامه داد: تیم را در لیگ برتر تحویل استان دادم با این شرط كه جایگاه آن ارتقا پیدا كند، اما به لیگ دسته اول سقوط كرد.
مدیركل تربیت بدنی خراسان رضوی ضمن برشمردن دیگر شروطش خاطرنشان كرد: قرار بود بدهی‌های باشگاه نیز توسط مالك جدید پردداخت شود كه این گونه هم نشد و طبیعی است كه طبق قانون هبه، آن نامه اصلا باطل است.
وی درباره اظهارات مدیركل تربیت بدنی استان گفت: پیشنهاد می‌كنم آقای داوری با چند مشاور حقوقی مشورت كنند تا معنای فروش مال غیر برای ایشان روشن شود.