مالک باشگاه ابومسلم خراسان گفت: با توجه به اسناد موجود و طبق اعلام صریح استاندار خراسان رضوی مالک قطعی و قانونی باشگاه ابومسلم اینجانب هستم. به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، اسماعیل وفایی شامگاه پنجشنبه طی نشستی خبری که با حضور نمایندگان رسانه ها در سالن اجتماعات هتل صبای مشهد برگزار شد، اظهار داشت: پیش از شروع آن فصلی که ابومسلم به مسابقات لیگ دسته یک سقوط کرد، مهدی زمان در جلسه ای اعلام کرد که من برنامه های بزرگی برای ابومسلم دارم و می خواهم این تیم را به جمع چهار تیم لیگ برتر بیاورم.وی افزود: در همان جلسه من و استاندار به مهدی زمان گفتیم که چنین مواضعی را پیش نکش و حداقل بگو تیم را در لیگ برتر حفظ می کنم اما زمان اصرار داشت که قطعا چنین توانایی را دارد و می تواند ابومسلم را به این جایگاه برساند.وفایی تصریح کرد: متأسفانه این اهداف محقق نشد و تیم به لیگ دسته یک سقوط کرد....

از من خواستند که به ابومسلم بیایم

مالک باشگاه ابومسلم با شرح چگونگی حضورش در این باشگاه گفت: سال گذشته و هنگامیکه تنها سه هفته تا شروع مسابقات لیگ دسته اول فرصت بود، با توجه به اینکه ابومسلم بخاطر طلبکارانش تعلیق شده بود صحبت هایی شد مبنی بر عدم شرکت این تیم در لیگ که این یکی از مشکلات بزرگ بود.

وی ادامه داد: مشکل دیگر این بود که اگر این تیم رفع تعلیق نمی شد قطع به یقین به لیگ دسته دو سقوط می کرد و در همین اوضاع بود که افشین داوری، مدیرکل تربیت بدنی خراسان رضوی با من تماس گرفت و گفت که اگر می توانی به ابومسلم کمک کن چرا که این تیم اکنون شرایط خوبی را ندارد.

وفایی با بیان اینکه قصد ورود به باشگاه ابومسلم را نداشته است، عنوان کرد: من در این مدت به فکر ورود به باشگاه ابومسلم نبودم زیرا اگر قرار بود بیایم، این کار را سال اول انجام می دادم و آمادگی ام برای رسیدگی به امور این باشگاه بزرگ را اعلام می کردم.

پرداخت دیون گذشته برعهده "زمان" بود

مالک باشگاه ابومسلم افزود: با این حال، به ابومسلم آمدم و در همین راستا آن موقع جلسه ای را با محمود صلاحی، استاندار خراسان رضوی برگزار کردم و تأکید من در آن جلسه این بود که باید یک همدلی و هماهنگی در فوتبال استان بوجود بیاید و برای رسیدن به این امر تلاش شود.

وی گفت: من در آن شرایط نمی دانستم که ابومسلم چقدر بدهی دارد و البته باید بگویم که بر اساس رأی کمیته انضباطی نیز پرداخت همه دیون گذشته ابومسلم بر عهده مهدی زمان بود و ربطی به ما نداشت.

ابومسلم آینده روشنی نداشت

"در آخرین روزهای مانده به شروع لیگ دسته یک، هیچ امیدی به تیم فوتبال ابومسلم نبود"، وفایی با بیان این جمله گفت: آن موقع همه تیمها بسته شده بودند و بر این اساس هیچ امیدی به این نبود که ابومسلم بتواند به خوبی بسته شود و آینده مطلوبی داشته باشد اما به هر شکل ممکن توانستیم این تیم را جمع و جور کنیم.

وی ادامه داد: از آن زمان طی جلساتی که برگزار شد تیم را به ناصر شهسواری، مدیرعامل وقت سپردم و در این زمینه بودجه لازم را در اختیار وی قرار دادم تا بتواند برنامه های خود را پیاده سازی کند و شرایط را بهبود ببخشد.

با آغاز لیگ، ادعاها شروع شد

وفایی با اشاره به اشخاصی که در گذشته سهامدار باشگاه ابومسلم بوده اند، گفت: همزمان که تیم سر و سامان نسبی گرفت و مسابقات لیگ شروع شد، دوباره مدعیان مالکیت ابومسلم پیدایشان شد و آقایان ادعا کردد که سهم داشته اند.

مالک باشگاه ابومسلم ادامه داد: بر این اساس و به واسطه جنجال سازی این مدعیان هر روز یک تنش در ابومسلم بوجود آمد، اگرچه باشگاه ابومسلم به صورت تمام و کمال واگذار شده بود و در این زمینه اسناد و شواهد وجود داشت.

قصدمان صعود به لیگ برتر نبود

وی با بیان اینکه بستن یک تیم برای قهرمانی و صعود به لیگ برتر نیازمند زمان کافی است، افزود: ما تیم را دو، سه هفته قبل از شروع مسابقات تحویل گرفتیم و بر این اساس صحبت کردن در مورد صعود به لیگ برتر با توجه به شرایط موجود کار صحیحی نبود.

وفایی عنوان کرد: مضاف بر اینکه در همان ابتدا هم افرادی پیدا شدند و برای تیم حاشیه سازی کردند که این رفتار البته بر دشواری های کار اضافه کرد که بر همین اساس هدف مان را نگهداشتن تیم ابومسلم در لیگ دسته اول قرار دادیم.

وی گفت: این تیم با آن اوضاع بحرانی توانست خودش را به جایگاه خوبی برساند و اگر می توانستیم هفته های پایانی را بهتر انجام دهیم، قطعا صعودمان به پلی آف مسجل می شد.

باید به کار کردن در ابومسلم افتخار کرد

وی با تأکید بر مالکیت خود بر باشگاه ابومسلم گفت: برخی ها می گویند که من مالک باشگاه ابومسلم نیستم، سوال من این است که اگر من مالک این باشگاه نبودم که اینقدر برای تیم ابومسلم هزینه نمی کردم و شما مطمئن باشید در صورتیکه من عهده دار این تیم نمی شدم قطعا ابومسلم در همین لیگ هم حضور پیدا نمی کرد.

مالک باشگاه ابومسلم اذعان داشت: سهامداران سابق ابومسلم، این تیم را به استانداری واگذار کردند و محمود صلاحی نیز ابومسلم را به من داد که البته بر عهده گرفتن مسئولیت و فعالیت در ابومسلم به خودی خود افتخار بسیار بزرگی است.

می خواهیم شگفتی ساز شویم

وفایی در خصوص شرایط آینده تیم فوتبال ابومسلم در فصل آینده لیگ دسته یک نیز گفت: روزی که ابومسلم را تحویل گرفتیم، می دانستیم که انجام این کار تا 70 درصد ریسک است اما امروز با توجه به تجربیاتی که بدست آورده ایم و البته زمانی که نسبت به فصل گذشته در اختیار داریم، تیم بهتری را تدارک می بینیم.

وی مدعی شد: ما در شرایطی که چند هفته به شروع لیگ دسته یک بود آن تیم را ساختیم که توانست به جایگاه پنجمی دست پیدا کند، حالا شما خودتان این معادله را در حالی در نظر بگیرید که هم وقت و هم تجربه داریم و ببینید که چه می شود.

مالک باشگاه ابومسلم ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی هایی که برای ابومسلم در نظر گرفته ایم، فصل آینده باید در جام حذفی شگفتی ساز شویم و البته خودمان را برای صعود به لیگ برتر آماده کنیم.

تیم دلخواه هواداران را می سازم

وفایی تصریح کرد: در آینده ای نزدیک قرار است اتفاقاتی در ابومسلم رخ بدهد که مطمئنا همه هواداران از این موضوع خوشحال می شوند و یکی از موارد کلی که باید به آن اشاره کنم واگذاری سهام ابومسلم به هوادران است که این امر در مرحله نهایی به تأیید رسیده است.

وی گفت: تیمی که برای فصل جدید رقابتهای لیگ دسته یک بسته می شود قطعا با تیم فصل گذشته متفاوت است و این مژده را به هواداران می دهم که تیمی بسازم که آنها می خواهند.

بدهی امسال ابومسلم به فصل بعد نمی افتد

وفایی با بیان اینکه بدهی های زیادی از ابومسلم پرداخت شده است، گفت: از زمانیکه به ابومسلم آمدیم، هر روز یک طلبکار با در دست داشتن یک چک مهر و امضا شده به ما مراجعه کرد و این طلب ها از صد هزار تومان شروع می شد تا یک میلیارد تومان و این میراثی بود که از گذشتگان به ما رسید.

وی تأکید کرد: البته باید بر این نکته تأکید داشته باشم که در فصلی که گذشت 90 درصد پول بازیکنان و تیم ابومسلم را پرداخت کردیم و این اولین سالی است که بدهی ابومسلم به فصل بعد نمی افتد.

مالک باشگاه ابومسلم خراسان اظهار داشت: ما می خواهیم یک نگاه باشگاهی به ابومسلم داشته باشیم و بتوانیم این تیم را در همه ابعاد به موفقیت برسانیم و همین جا نیز اعلام می کنم که هدف نهایی مان صعود به لیگ برتر و پس از آن جام باشگاههای آسیا است.

مدعیانی که سابقه خوبی ندارند

با توجه به اینکه مدیران سابق ابومسلم نظیر حسین قاسمی، مصطفی بنی اسد و مهدی زمان هر یک مدعی به آوردن مربیان تاپ فوتبال جهان به ابومسلم و قهرمانی در لیگ برتر و صعود به قله های رفیع فوتبال آسیا با این تیم بودند اما در عمل هیچ کاری از پیش نبردند، باید منتظر ماند و دید که آیا صحبت های مطرح شده از سوی وفایی و ادعاهایی که وی به آن اشاره داشته است محقق می شود یا همچون گذشته در حد همان حرف است.