دكتر محمود صلاحی امروز در حاشیه افتتاح پیست دوچرخه‌سواری مجموعه ورزشی ثامن‌الائمه مشهد در جمع خبرنگاران افزود: وضعیت ورزش استان خراسان رضوی در بخش قهرمانی و سرانه ورزشی رو به پیشرفت است اما فوتبال استان نیازمند نگاهی جدی است.وی با اشاره به شرایط تیم‌های ابومسلم و پیام عنوان كرد: مالكان این دو تیم زحمات زیادی در این فصل كشیدند و بدهی‌های این فصل این دو تیم تسویه شده و به فصل بعد انتقال پیدا نكرده است اما صنایع استان و شهرداری مشهد باید بیش از این برای ورزش هزینه كنند. وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینكه آیا استان خراسان رضوی قصد خریداری تیم لیگ‌برتری دارد، گفت: برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری ورزش با اداره كل تربیت‌بدنی است و اگر داوری چنین تصمیمی بگیرد، ما هم از آن پشتیبانی می‌كنیم....

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: اداره كل تربیت‌بدنی استان باید مشخص کند كه چه تصمیمی به نفع ورزش است و ما هم مطمئنا از آن تصمیم حمایت می‌كنیم.

 

وی در خصوص وضعیت تیم فوتبال پیام خراسان نیز گفت: اگر فدراسیون رای به سقوط این تیم بدهد یك كار خلاف ضابطه انجام داده و مدیركل تربیت‌بدنی و رییس هیات فوتبال را مامور كرده‌ام كه این موضوع را پیگیری كنند.

 

صلاحی درباره مالكیت تیم‌های ابومسلم و پیام خراسان خاطرنشان كرد: در این خصوص نیز اداره كل تربیت‌بدنی تصمیم‌گیرنده است و به هر جمع‌بندی كه برسند، حمایت می‌كنیم.

 

وی درباره ادعای محمدرضا عباسی برای مالكیت ابومسلم گفت: عباسی می‌گوید باشگاه را از بنی‌اسد خریداری كرده در حالی كه بنی‌اسد در یك نامه رسمی در حضور دكتر شریفی رییس وقت كمیته انضباطی، باشگاه را به استانداری تحویل داد ولی با این وجود اداره كل تربیت بدنی باید این موضوع را بررسی و نتیجه را به ما اعلام كند.